8 способів допомогти Україні в тилу

posted in: Uncategorized | 0

8 способів допомогти Україні в тилу

Щодня українці сміливо й безстрашно чинять спротив російським окупантам. В Україні та за кордоном люди долучаються до волонтерства, наскільки це можливо з огляду на ситуацію в містах та особисту безпеку. Кожен та кожна мають змогу докласти власних зусиль на підтримку України. Тож ми зібрали 8 способів допомогти в тилу, обирай зручний варіант та посилюй Україну разом з нами! 

1️⃣ Фінансова допомога українській армії

У два кліки ти можеш підтримати українську армію https://65524c3560107.site123.me/! Скинути гроші на потреби українською армії можна через додаток «Дія», ПриватБанк та monobank, а також ти можеш підтримати перевірені благодійні фонди, зокрема, «Повернись живим» та фонд Сергія Притули. 

2️⃣ Допомога у штабах гуманітарної допомоги.

Зараз по всій Україні є багато гуманітарних штабів, що збирають провізію та амуніцію для військових: їжа, одяг засоби гігієни, бронежилети тощо. Кожного дня такі штаби отримують велику кількість речей. Ти можеш допомогти координувати процес, сортувати медикаменти чи одяг. Або ж самостійно приносити у гуманітарні штаби те, що можеш віддати на потреби армії чи переселенців. 

3️⃣ Допомога переселенцям.

Багато людей покинули свої домівки через ворога, який намагається знищити наші міста. Ці люди взяли з собою лише документи та найбільш необхідні речі. Зараз більшість із переселенців ночують у спеціальних шелтерах, де їх забезпечують їжею, одягом та медичною допомогою. Залежно від твоїх навичок, ти можеш допомогти таким штабам функціонувати безперервно: сортування продуктів та одягу, приготування їжі, для людей з медичною освітою — чергування на локації та надання медичної допомоги.

4️⃣ Допомога зі спорядженням та одягом для захисників.

У багатьох містах функціонують цехи з пошиттям теплого одягу, плетінням маскувальних сіток тощо. Такі цехи потребують матеріалів та волонтерів, які готові допомагати. Знайди локації у своєму місті та зателефонуй напряму організаторам, щоб впевнитись у тому, яка допомога потрібна.

5️⃣ Автоволонтерство

Окрім допомоги «руками», https://elearn.skywalkdrobotics.com/ багато штабів також шукають волонтерів з автівками. Зазвичай завдання полягає у доставленні необхідних речей, продуктів чи амуніції. Або ж транспортування переселенців з місцевих вокзалів до організованих місць ночівлі. 

6️⃣ Онлайн-волонтерство та IT-армія України

Не менш важливим за попередні є кіберволонтерство. Блокування ворожих сайтів та розповсюдження правдивої інформації — окремий та важливий фронт під час війни. За цим посиланням ти можеш долучитись до IT-армії та допомагати дистанційно. Крім того, можна долучатись до організацій, благодійних фондів й ініціатив, які зараз активно допомагають. Копірайтинг, дизайн, монтаж тощо — ці навички цінуються та зараз особливо важливі.

7️⃣ Територіальна оборона міста

Якщо ти хочеш допомагати безпосередньо у захистів свого міста — долучайся до локальних штабів територіальної оборони. У наших містах зʼявилось багато диверсантів, які хочуть порушити спокій місцевих громадян. Тероборона захищає мирне населення від ворогів, патрулює міста та береже наш сон. Долучитись до ТРО у своєму місті.

8️⃣ Допомога за кордоном

Неможливо залишатися осторонь подій в Україні, навіть якщо ти знаходишся за кордоном. У багатьох країнах світу, zeldabarreiro55 особливо, ofas.ifht.net.br в тих, де потужна українська діаспора, активно працюють штаби гуманітарної допомоги. Також українці за кордоном допомагають із житлом, пошуком роботи, навчанням та оформленням документів.